Arizona 2012 - Smato.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rodina > Arizona 2012

10. marec 2012
Zobúdzame sa ráno v domčeku u Jandovcov, oddychujeme. Popoludní opäť sadáme do auta, smer Phoenix, kde nás čaká hokejový zápas NHL. 
Domáci Coyotes hostia San Jose Sharks.
Po dvoch hodinách jazdy prichádzame na miesto, kde je aréna Coyotes. Vedľa nej stojí obrovský štadión , kde svoje zápasy odohráva klub NFL Arizona Cardinals. Kapacita 63 400 (rozšíriteľné až na 78 600) divákov. Uff, to je teda riadny kolos. Aréna Coyotes je oproti nemu len taká tréningová hala.
Parkujeme a presúvame sa pred Arénu. Je tu veľa barov, reštaurácie, vonku sa predvádzajú tanečníci. Je tu celkom živo. Dostávame odznačiky, tetovačky a chlapci aj mini ruksačiky s logom Coyotes. Darčeky potešia... Do hľadiska prichádzame asi 20 minút pred zápasom, usadíme sa a sledujeme rozkorčuľovanie tímov.

Po rozkorčuľovaní nasleduje úprava ľadu a show sa môže začať. Predstavovanie domácich hráčov sprevádzajú ovácie publika, v hľadisku je takmer 15 000 divákov. Nasleduje hymna a už sa sústredíme na úvod stretnutia. Američania sa radi zabávajú a zápas NHL je naozaj veľká show. Všetci sa bavia hokejom, počas prerušení hry majú organizátori pripravené rôzne súťaže a zábavky pre divákov. Hlasná hudba, povzbudzovanie a neodmysliteľné zavíjanie kojotov sa ozýva celou arénou hlavne po tom, ako domáci skórujú. Tomáško si užíva hlavne to zavíjanie. Ozajstný fanúšik :-)

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky