Arizona 2012 - Smato.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rodina > Arizona 2012

Keď sme dostali pozvanie od našej kamarádky Janky na návštevu Arizony, moja cestovateľská duša sa doširoka usmiala a bolo rozhodnuté. Nasledovali týždne príprav, rezervácia leteniek a potom sme už len odrátavali dni, kedy sa naša expedícia začne. Sme zvyknutí cestovať, ale takéto veľké sústo sme si nikdy predtým nenadelili. Mal som trochu obavy, ako zvládneme úplne sami štyria takú cestu, ale bez toho aby sme to vyskúšali, by som dnes nemohol povedať, že sme to zvládli perfektne a že sa to naozaj oplatilo. Leteli sme z Viedne, cez Londýn a Chicago až do cieľovej "stanice" Tucson. Cesta prebehla bez problémov, všetky lety nasledovali tak, ako bolo plánované. Prileteli sme 3.marca večer.

4.marec 2012
Náš prvý deň po prílete sme strávili v Tucsone. Trochu sme zrelaxovali po dlhej a náročnej ceste, podebatovali s Jankou a Jarkom, u ktorých sme v Tucsone bývali.
Poobede sme si išli prezrieť San Xavier Mission. Misia, založená v roku 1692 jezuitskými misionármi. Misia sa tiež nazýva "biela holubica púšte". V objekte je kostol, múzeum, gift shop. Prezreli sme si kostol, kaplnku, v ktorej horelo niekoľko stoviek sviečok a samozrejme obchodíky. Vonku na priestranstve pred misiou majú miestni indiáni stánky, kde predávajú jedlá pre turistov. Voňalo to dobre, trochu horšie to však vyzeralo :-) Moja Janka síce chcela, ale nakoniec to vzdala. Nedali sme si.

Večer sme si požičali auto z požičovne a začali sme sa tešiť na týždeň, ktorý sme mali pred sebou. Máme v pláne dlhú cestu na sever.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky