Arizona 2012 - Smato.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rodina > Arizona 2012

14. marec 2012
Na tento deň sme naplánovali návštevu kovbojského mesta Tombstone o ktorom bolo natočených niekoľko filmov. V Tombstone pôsobil Wyatt Earp - farmár, baník, ochranca zákona, majiteľ baru a bývalý gambler, ktorý sa zúčastnil legendárnej 30 sekundovej prestrelky v O.K.Corral. Kto nevidel film, nech si pozrie.
Cestou sme sa zastavili v kláštore, trochu sme sa pomotali po okolí a nazreli sme aj do kostola. 
Po príchode do Tombstone nás Jarek zaviedol do historickej ulice, kde to dodnes žije ako v "starých dobrých" kovbojských časoch. Po ulici sa prechádzajú ľudia oblečení v oblekoch Divokého západu, ochotne pózujú turistom, niektorí posedávajú na lavičkách a debatujú medzi sebou alebo s okoloidúcimi. Dokonca aj dámy sa tu prechádzajú v sprievode gentlemanov s koltom na opasku.

Na tej ulici zastal čas. Jarek si užíval pozornosti turistov vo svojom kovbojskom obleku, my sme navštívili väčšinu obchodíkov na ulici. Kúpiť klobúky a kolty bola samozrejmosť :-) Nazreli sme aj do Saloonu, kde to vyzeralo úplne ako vo filmoch. Na bare sedeli vyrehotané sporo odeté dámy, ďalšia (už menej usmiata) obsluhovala zákazníkov pri stoloch. Všetci samozrejme vo westernových kostýmoch. Zážitok...


Strávili sme tu asi dve-tri hodinky, nasali atmosféru Divokého západu. Návštevu Tombstone vrelo odporúčame. 

Naozaj pekné miesto.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky