Arizona 2012 - Smato.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rodina > Arizona 2012

8. marec 2012
Z Monument valley sa vydávame na juh. Pôvodný plán bol taký, že ťaháme až do Tucsonu, ale rozhodli sme sa ešte jednu noc prespať na cestách, času máme dosť a niet sa kam ponáhľať. Cestujeme asi 4 hodiny, medzitým obedujeme v KFC. Odbáčame na Wupatki - ruiny starej indiánskej usadlosti. Odbočíme z diaľnice a pred nami sa rozprestierajú nekonečné pláne. Také, o akých sa píše v knižkách o indiánoch. Nekonečné pláne, na ktorých sa preháňajú stáda mustangov a bizónov. Vtedy som si celkom živo predstavoval, aké to mohlo vtedy dávno byť...

Odchádzame z Wupatki a cestou do Flagstaffu, kde plánujeme prespať (opäť známa Route66) sa ešte veľmi krátko zastavujeme pod sopkou Sunset crater. Tu sa krajina náhle zmenila, zem je čierna zo sopečnej lávy. Rastú tu vysoké ihličnany, úplne ako u nás doma.

Do Flagstaffu prichádzame keď zapadne slnko. Ubytujeme sa v moteli, vybalíme veci a ideme na malú prechádzku, trochu sa po ceste prevetrať. Na benzínke som kúpil 8% pivo, nejake sladkosti a juchú do postele. To pivo bola fakt sila :-) Ani neviem ako som zaspal.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky