Arizona 2012 - Smato.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rodina > Arizona 2012

6.marec 2012
Budíme sa skoro, asi časový posun. Sme vyspatí, raňajkujeme na izbe, kávu a čajík máme z recepcie. Noc na Route66 ubehla rýchlo. Po raňajkách čerpám plnú nádrž a vyrážame na sever do Grand canyon Village. Je to južný okraj kaňonu, South rim. Cestou sa dvíha vietor a neopustí nás počas celého dňa. Na nekonečnej diaľnici nás to chvíľami hádže až ku kraju cesty.


Parkujeme na veľkom parkovisku, obliekame si všetko čo máme so sebou a už sa nevieme dočkať prvého dojmu. Je to naozaj krása, keď sa človek rozhliadne do tej obrovskej priepasti. Kaňon je naozaj hodný svojho mena a my tu vidíme len jeho malú časť... Porozhliadame sa po vyhliadkách, ktoré sú tu pekné a zabezpečené, turistov veľa nie je, takže sa nemusíme tlačiť a máme čas si to poriadne vychutnať.

Presúvame sa na zastávku autobusu, aby sme sa odviezli na ďalšiu vyhliadku. Autobusov tu premáva viac, čakáme asi 10 minút, Tomáš neodolal snehu. Autobus nás zaviezol k múzeu, kde sme si pozreli maketu kaňonu, obchodík a niekoľko ďalších vyhliadok do priepasti. Asi po hodinke sa vraciame do Visitor centra, kde parkujeme, kúpime si pohľadnicu, odznačik na pamiatku a pokračujeme ďalej v naplánovanej ceste popri Grand canyone smerom na sever.

Poslednú zastávku robíme v Desetr view. Je tu postavená veža, z ktorej je výhľad a tiež slúži ako múzeum. Z tohto miesta vidíme rieku Colorado, ako si razí cestu kaňonom. Chvíľu sa necháme šľahať vetrom a balíme kufre. Asi po 15 míľach sa ešte zastavujeme pri ceste, obzeráme indiánsky obchodík, ja a Jakub sa vyberáme ku kaňonu. Našli sme celkom pekný výhľad, skaly sú trochu iné ako v hlavnej časti Grand canyonu. Pekné miesto. Cestou k autu som ešte urobil zopár záberov okolia, rastlinky tu majú ťažké podmienky...
Výjazd naspäť na diaľnicu a hurá na Horseshoe bend!

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky